Simülatör Hakkında Bilgi, İndirme Linkleri…

SİMÜLATÖR

Pilotlar gerçek uçuşlara başlamadan önce bir simülatör eğitiminden geçirilir. Bu işin meraklıları için bu simülatörler bilgisayar ortamına aktarılmıştır. Piyasada sivil ve askeri havacılık üzerine bir çok simülatör ve oyun bulunmaktadır. İçlerinden en eski olanlarından Falcon serisi en gözde olan askeri simülatördür. Seri yoğun olarak F-16 üzerine. Falcon simülatörünün çeşitleri ise ;-Falcon 4.0
-Falcon 4.0 Allied Force
-Falcon 4.0 Red Viper
-Open Falcon 4.7
-Free Falcon 5.5.5
-Falcon BMS4Sıralama basitten gerçekciye doğru gidiyor diyebiliriz.Biz şuan en iyi falcon simülatörü olarak kabul edilen Falcon BMS4’ü kullanıyoruz.Falcon simülatörlerinin hiç biri gösteri yapmak için uygun değildir. Fakat SOLOTÜRK bir “F-16” gösteri timidir ve F-16’yı en iyi kullanabildiğimiz simülatör Falcon’dur. Bu yüzden Falcon BMS4’ü seçtik ve işimizin hiç kolay olmadığını biliyorduk. Virtual SOLOTÜRK için bir çok eklenti, kodlama vs. çalışmalar yapıldı. SOLOTÜRK’ün ve ülkemizin temsili için en iyi şekilde hazırlandık.Sizlerde bu simülatörlerde uçmak isteyebilirsiniz. En doğal hakkınız.

İNDİRME

Simülatörü indirme linkleri aşağıdadır. İşlemleri okuyup doğru uygulamanız takdirinde sizlerde simülatör üzerinde uçabilirsiniz.

Uyarı : Simülatörü indirip kurmanız Virtual SOLOTÜRK’e katılacağınız anlamına gelmemektedir ve Virtual SOLOTÜRK eklentileri ve boyamaları herkese açık olarak paylaşılmamaktadır. Tarafımızca kullanılan SOLOTÜRK boyaması bire bir olup başka kişiler tarafından Falcon BMS4 için yapılan SOLOTÜRK boyamalarının bizimle ilgisi yoktur.

Simülatörde sorunsuz bir şekilde uçabilmeniz için aşağıda verilen uygulamaları sırasıyla kurmanız gerekmektedir…
-Falcon 4.0 (1998)
-Falcon BMS4.33 U1-U5
NOT : Tüm kurulumu tamamlamadan simülatöre girmeyiniz.

NOT : Klavye veya oyun kolları ile simülatörlerde uçma imkanınız olsa bile maalesef verimli olarak uçamazsınız. Mutlaka bir joyistik tavsiye ediyoruz.

İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ