« GERİ | İLERİ »

936975_460329364048273_362151283_n

SOLOTÜRK Aksaray’da Şehit Pilotumuz için Uçacak

Türk Hava Kuvvetlerinin 100’üncü Yılında halkına armağanı olan F-16 Gösteri Uçağı SOLOTÜRK, 05 Ekim 2013 tarihinde Aksaray’da gösteri uçuşu icra edecektir. SOLOTÜRK Gösterisi ile birlikte Işıklar Askerî Hava Lisesi de Aksaray’da bilgi ve tanıtım standı açarak havacılığa ilgi duyan ve Askeri Hava Lisesi hakkında bilgi edinmek isteyen gençlerimizle bir araya geleceklerdir.

“Aksaraylı şehit pilotumuz Üsteğmen Hamza Gümüşsoy SOLOTÜRK ekibinde yer almayı çok istemişti. Biz de onun hatırası için Aksaray’da uçacağız. Ruhu şad olsun,” diyen Hv.Plt.Bnb.Sedat Yalın AHBAB, bütün Aksaray Halkını Gösteri uçuşunu izlemeye ve Işıklar Askeri Hava Lisesi standını ziyaret etmeye davet etti.

Hv.Plt.Bnb.Sedat Yalın AHBAB ve Hv.Plt.Yzb.Yusuf KURT liderliğinde uçuş, destek ve bakım personeli ile takım ruhunu görsel şova dönüştüren SOLOTÜRK, Aksaray semalarında unutulmaz bir gösteri yapmayı planlıyor.

Türk Hava Kuvvetlerinin sahip olduğu modern ve yüksek performanslı F-16 uçağının kabiliyetlerini, kullanımı için gereken yüksek seviyedeki bilgi ve beceriyi izleyiciye bir hava gösterisi şeklinde sunan SOLOTÜRK, ilk uçuşuna başladığı günden bu güne kadar yapmış olduğu gösterilerde hem Türkiye’de hem de dünyada beğeni toplamış ve kısa sürede dünyanın sayılı gösteri ekipleri arasına girmiştir.

Hava Kuvvetleri Komutanlığına en genç kartalların yuvası olarak hizmet veren Işıklar Askerî Hava Lisesi Bursa’da 1845 yılında kurulmuştur. Kurulduğu günden bugüne çağdaş eğitim ve öğretim anlayışı kapsamında, öğrenci merkezli eğitim felsefesine uygun olarak; Hava Kuvvetleri Komutanlığının; mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, temel değerlerini anlamış, özümsemiş ve davranışlarına yansıtmış, bilimsel alt yapı ile donanmış, öğrenciler yetiştiren üst düzey bir eğitim kurumu olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Işıklar Askeri Hava Lisesi İnternet Sitesi için tıklayınız.

Kategori: SOLOTÜRK HABERLER

Yorumlar kapalı.